• info@parsehonline.com

  • شماره تماس :65273530(021)

  • ساعت کاری :8 صبح تا 17 عصر

نرم افزار مدیریت امور مشتریان

یکی از مهم‏ترین مشکلات و چالش‏های پیش روی مدیران شرکت‏ها و موسسات دولتی و خصوصی، نحوه مدیریت گردش کار و پیگیری امور محوله به افراد یک مجموعه و افزایش بهره‏وری آن مجموعه می‏باشد. سهل انگاری در انتخاب روش مناسب در این امر می‏تواند به یکی از معضلات اصلی آنان در تصمیم‏گیری و در پی آن اتلاف منابع انسانی و مالی مبدل شود. روش های مرسوم مبتنی بر یادداشت‏های کاغذی و مکاتبات اداری و یا پیگیری‏های تلفنی و Email، هیچ‏کدام نمی‏تواند پاسخگوی نیازهای یک مجموعه کارآمد و هدفمند باشد. بسته نرم افزاري مدیریت هوشمند ارتباط با مشتری JAM CRM مبتنی بر ویتایگر، شامل مجموعه ابزارهاي توانمند با قابليتهاي گسترده است که مي توانند توان عملياتي سازمان را در حوزه برنامه ريزي، بازاريابي، فروش، خدمات پس از فروش، روابط عمومي و اعمال کنترل هاي مالي و اعتباري بهبود ببخشند. شرکت ارتباط پارسه، با ارائه دادن این محصول به دو صورت وب سرویس و یا بر روی سرور نزد مشتری بهره گیری از امکانات گسترده این نرم افزار را برای مشتریان فراهم میکند.

<اين نرم افزار سه وجه لازم براي يک CRM قابل اعتماد را ارائه مي دهد: وجه ارتباطي: قابليت ارتباط با مشتريان و مخاطبان يک سازمان. وجه عملياتي: تمامي فعاليتها و اقدامات در حوزه برنامه ريزي، بازاريابي، فروش ، خدمات پس از فروش، روابط عمومي، مال و اداري سازمان را روشن مي سازد. وجه تحليلي: تهيه و استخراج آمار و گزارشات متناسب با سطوح سازمان از کارمندان تا مديران ارشد.

این نرم افزار سرویسهای متعددی را شامل میشود که به صورت اجمالی میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

مدیریت متقاضی، مدیریت فرصتها، مدیریت مشترکین، مدیریت مخاطبین، مدیریت فعالیت ها، مدیریت موجودیها، مدیریت محصولات، پیش فاکتور فروش، مدیریت سفارش، فاکتور، خدمات و پشتیبانی از مشتری، پایگاه دانش، پرتال خویش خدمتی مشتری، بازاریابی پست الکترونیکی، Help Desk، مدیریت موجودی، مدیریت امنیت، يکپارچه سازي پست الکترونيک، گزارشات و داشبورد، افزونه آتلوک.

افزونه آتلوک قابلیت ورود و خروج email و SMS از درون نرم افزار را داده و قابلیتهای فراوانی را بین Outlook، سرور Microsoft و CRM ممکن میسازد.

در ضمن امکان سفارشی سازی محصول برای مشتریان وجود داشته و با اضافه کردن فيلدهاي اختصاصي مطابق با کسب و کار در تمام ماژول ها، مانند متن، شماره، ارز، لیست و غیره میتوان خواسته آنها را برای داشتن یک نرم افزار اختصاصی برآورده کرد. امکان تغییر تم رابط گرافیک نیز دیگر امکانیست که میتواند مطلوب مشتریانی که علاقمند به همسانسازی ظاهر نرم افزار با ملاکهای خویش هستند واقع بشود.

آدرس

آدرس :

استان تهران، شهرستان شهریار، خیابان محسنی، جنب بانک سامان،نبش کوچه ی ابشار ، پلاک 120، واحد1

شماره تماس :

021-65273530

فکس:

65276123

تماس با ما

با ما در تماس باشید
ثبت